Wyruszam w roczną podróż po świecie (Gap year).
Zaczynam od Azji, później Australia i Nowa Zelandia i dalej Ameryka Południowa tak aby na deser były Stany Zjednoczone i Kanada.
Być może ktoś się też będzie chciał dołączyć do mnie na jakimś etapie (lub ja dołączę do kogoś).
Byłem już w kilku dalekich miejscach, gdzie sam organizowałem wszystko (Japonia, Chiny, Australia, Argentyna, RPA) więc trochę mam pojęcia o wyjazdach 🙂 i nie straszne mi różne niedogodności nawet niskobudżetowego wyjazdu.
Pomyślałem że można by podzielić się swoim wyjazdem z innymi osobami. Co więcej może udało by się połączyć osoby znające konkretne miejsca na świecie z osobami które jeszcze tam nie były. Tak jak wspomniałem plan mam bardzo ogólny i weryfikowało by go życie a konkretnie inni czytelnicy mojej strony. To oni podpowiadali by co konkretnie zobaczyć, gdzie pojechać, z kim się spotkać. Byliby moimi przewodnikami w danym momencie. W związku z tym mój wyjazd byłby bardzo interaktywny.
Starałbym się udowodnić że podróżowanie nie musi wiązać się wielkimi kosztami. Ważniejsze od pieniędzy wydaje się determinacja i chęci. Chciałbym też zachęcić osoby które się wahają że w końcu do odważnych świat należy. To co zobaczymy, przeżyjemy nikt nam nie odbierze i. …. zabierzemy to z sobą “do grobu”.
Być może mój wyjazd będzie inspiracją dla innych czego szczerze bym sobie życzył.
Chciałbym w jak najszerszym kontekście podejść do wyprawy aby skupić się na ludziach, ich kulturze i lokalnych zwyczajach w tych miejscach które zaproponują czytelnicy.
Myślę że byłby to także ciekawy sposób na propagowanie turystyki, która w obecnej dobie jest praktycznie na wyciągnięcie ręki dla każdego. Wystarczy tylko chcieć. Łatwość wykorzystywania nowoczesnych aplikacji bardzo sprzyja (viber, whatsapp, facebook, blogi, portale,..) “zmniejszeniu się” świata, przez co nawet najdalsze podróże nie wydają się tak odległe.